Filtry Węglowe

Węgiel świetnie sprawdza się w roli neutralizatora zapachów. Dlatego wykonane z niego filtry mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba pozbycia się aromatów. Jeśli uprawiane przez Ciebie rośliny lub też stosowane nawozy wydzielają nieprzyjemny zapach, filtr węglowy doskonale nada się do jego wyeliminowania.

Elementy tego typu mogą być stosowane w różnych miejscach. Zazwyczaj stanowią element wentylacji. Bardzo popularnym produktem jest filtr węglowy do growboxa, który nie pozwala zapachom na wydostanie się wraz z odprowadzanym z jego wnętrza powietrzem. Podobne produkty, różniące się jedynie rozmiarem i wydajnością, stosuje się w pomieszczeniach uprawowych. Wyróżnia je przystępna cena, przyjazność dla środowiska i dobra trwałość. Niektóre z modeli skonstruowane są w sposób, który umożliwia samodzielną wymianę węgla aktywnego, co wpływa na dalsze ograniczenie kosztów eksploatacyjnych. Dlatego jest to najchętniej wybierane rozwiązanie.

Jak wybrać filtr węglowy do growboxa?


Aby mógł należycie spełniać swoją funkcję, filtr węglowy do growboxa musi być dobrany zgodnie z pewnymi kryteriami. Kluczowe jest dopasowanie pod względem rozmiaru. Jego średnica powinna być zgodna z wymiarem wentylatora i zastosowanych przewodów. Jednocześnie element nie może być tak duży, by powodować problemy ze zmieszczeniem go w growboksie. Warto również zwrócić uwagę na wydajność produktu (wyrażaną w m3/h). Powinna być ona wyższa od wydajności wentylatora – tylko wtedy filtr węglowy do growboxa „nadąży” z neutralizowaniem zapachów w powietrzu wydostającym się na zewnątrz.

Filtry węglowe do growboxa i nie tylko


W naszym asortymencie znajdziesz idealny filtr węglowy do growboxa, niezależnie od jego wymiarów i wydajności instalacji wentylacyjnej. Proponujemy rozwiązania odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych upraw. Wszystkie filtry z naszej oferty łączy wysoka jakość gwarantowana przez renomowanych producentów. Oferujemy również szeroki wybór innych produktów, które wspomogą Twoje rośliny. Sprawdź koniecznie, co przygotowaliśmy!

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >

Cena