Opis produktu

Ozonator / generator ozonu marki Airontek to urządzenie niezbędne dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrowe plony bez obawy o atak pleśni czy grzybów.

Nawet niewielkie stężenia ozonu zmniejszają lub usuwają całkowicie:
- pestycydy, fungicydy, azotany, oraz pleśnie i grzyby
- odór dymu papierosowego oraz inne zapachy organiczne i nieorganiczne
- ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa !
- grzyby tworzące pleśnie np. na ścianach, zapachy stęchliznyj
- eliminuje również zarodniki grzybów; skutki działania są długotrwałe
- roztocza - powodujące alergie ataki astmy, wyczerpanie organizmu
- drobnoustroje (np. wirusy i bakterie) powodujące zakażenia bakteryjne, stany zapalne, choroby bakteryjne, gnicie itp.

 

 

Dane techniczne:

 • Model: FA50
 • Zasięg działania: 15 ~ 30 m3
 • Zasilanie: 230V ( wkładamy do gniazdka z bolcem lub nie )
 • Wymiary: 104mm x 95mm x 83mm
 • Kolor: biały
 • Głośność: od 26dB do 34dB
 • Moc: 7W
 • Płynna regulacja wydajności od 10-50mg/h
 • Rodzaj pracy: ciągła
 • Emisja jonów ujemnych 9 000 000 jonów /cm3
 • Emisja ozonu < 0.05ppm 
 • gwarancja: 12 miesięcy

 

Dezynfekcja ozonem. Czy ozon zabija wirusy?

Ozonowanie domu, mieszkania, pomieszczeń to najlepszy sposób na stworzenie niemalże sterylnego środowiska, bez wirusów, bakterii, alergenów i wolnego od nieprzyjemnych zapachów. Dostępne badania wykazują zbawienny wpływ ozonu na zmniejszenie się ilości roztoczy, owadów i innych drobnoustrojów występujących w sąsiedztwie ludzi.

Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, co skutkuje ponad tysiąckrotnie większą zdolność do usuwania wirusów, bakterii, grzybów, pleśni od konwencjonalnie stosowanych związków typu chlor czy fluor. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, nie odkłada się w tkankach organizmów żywych, nie skaża gleby ani wody, nadmiar ozonu rozkłada się do tlenu, co czyni ozon bardzo proekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Jak ozon radzi sobie z wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami?

Ozon niszczy wirusy przez dyfundowanie przez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy kapsyd lub zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie.

Zachęcamy, aby zapobiegać a nie leczyć – na takiej zasadzie działa profilaktycznie ozonowanie. Wirus grypy może przetrwać od 5 godzin do 7 dni na powierzchni zewnętrznej w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia i przez ten czas wirus pozostaje aktywny. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja.

Drobnoustroje, w tym również te chorobotwórcze, są wszędzie wokół nas. Wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy są niewidoczne dla oka i znajdują się praktycznie wszędzie: na przedmiotach codziennego użytku, na urządzeniach sanitarnych, a nawet we wdychanym przez nas powietrzu. Należy zacząć oczywiście od podstawowej dezynfekcji, jaką jest dokładne mycie rąk. Ozonowanie zapewni dekontaminację, czyli oczyszczenie wszelkich powierzchni oraz usunięcie i unieszkodliwienie substancji potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia. Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki której można pozbyć się drobnoustrojów. 

Opinie

Dodaj swoją opinię o produkcie

 

Z tym produktem kupiono również

Produkty powiązane

Ostatnio oglądane