Koszyk

0 produktów

0 PLN

Folie/Mylar

Znalezione produkty 1 - 12 (łącznie 13)

Zapewnienie roślinom hodowlanym odpowiedniej ilości światła jest podstawowym warunkiem ich intensywnego rozwoju. U niektórych gatunków jest on też niezbędny do wybarwienia kwiatów czy liści. Prowadzenie upraw pod dachem nie zawsze zapewnia maksymalny dostęp światła dziennego. Do stworzenia lepszych warunków można wykorzystać specjalną folię ogrodniczą.

Folia refleksyjna do oświetlania upraw

Jedną z odmian folii ogrodniczej, która może wspomagać tworzenie dobrych warunków oświetleniowych w pomieszczeniu jest folia refleksyjna. To specjalny materiał, którego powierzchnia charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem odbijania światła. Dzięki temu oraz dzięki nieprzepuszczalności promieni świetlnych folia refleksyjna maksymalnie wykorzystuje światło we wnętrzu. Jednocześnie ogranicza potrzebę sztucznego doświetlania i zmniejsza związane z nim koszty.

Wśród dostępnych do wykorzystania rodzajów znajdują się folie srebrne, lustrzane, wielowarstwowe oraz folie jedno- i dwustronne. Do cech folii refleksyjnych można zaliczyć:

  • nietoksyczność,
  • światłoszczelność,
  • zdolności izolacyjne,
  • dopuszczenie do kontaktu z żywnością,
  • zdolność do pochłaniania promieniowania cieplnego,
  • odporność na zagniatanie i przedzieranie,
  • częściowe zabezpieczenie przed termowizją.
Niektóre z odmian folii refleksyjnych wyposażone są w specjalne tłoczenie, które dodatkowo zwiększa zdolność do odbijania światła.

Folia refleksyjna do wykładania ścian

Specjalistyczny produkt, jakim jest ogrodnicza folia refleksyjna, która zabezpiecza i odbija światło jest niezastąpiony w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki niej więcej światła dociera do roślin zamiast wnikać w ściany. Folie ogrodnicze mają także zastosowanie jako kurtyny do dzielenia pomieszczeń, zabezpieczenia podłogi czy zakrycia niepotrzebnych otworów. Ponadto dzięki właściwościom izolującym ocieplają wnętrze. W efekcie można oszczędzić na dogrzewaniu pomieszczenia. Folie sprzedawane są w rolkach, dlatego można je wygodnie rozwijać i montować na ścianach budynków.

forum

SKLEP STACJONARNY
KRAKÓW

Ul. Barbary 11
30-838 Kraków ( Bieżanów)


+48 503 87 59 55


Godziny otwarcia :
pon - pt od 8 do 18 
sob od 10 do 14