Lampy energooszczędne CFL

Lampy energooszczędne CFL – wysoka wydajność i niski pobór energii

 

Lampy CFL to jedna z kilku popularnych grup produktów, których zadaniem jest oświetlenie pomieszczenia uprawowego. Szczególnie są polecane do małych pomieszczeń i namiotów ogrodniczych. Ten rodzaj żarówek wyróżnia się przede wszystkim niską ceną, którą zawdzięczają małemu poborowi energii. Jest to cecha szczególnie ceniona przy prowadzeniu długich, wielomiesięcznych upraw.

Lampy energooszczędne CFL zalety cenione w ogrodnictwie

 

Lampa CFL to kompaktowa lampa fluorescencyjna, która popularnie jest też nazywana świetlówką energooszczędną. Jej rozpoznawalną cechą jest kształt, który przypomina spiralę lub literę U. Dostępne w sprzedaży świetlówki różnią się wielkością oraz mocą emitowanego światła, dlatego mogą być bez problemu dopasowane do potrzeb pomieszczenia o określonej wielkości.

W kontekście oświetlenia uprawowego atutem żarówki CFL jest mały pobór prądu. Dzięki temu można korzystać z nich przez wiele godzin dziennie bez ryzyka ponoszenia bardzo wysokich kosztów. Lampa CFL ma też wiele innych zalet:

  • wytwarzane światło przez żarówki CFL ma większą intensywność niż w przypadku innych żarówek o tym samym zapotrzebowaniu energetycznym,
  • żarówka CFL przy wielogodzinnych okresach nieprzerwanego świecenia charakteryzuje się bardzo długą żywotnością,
  • wyróżnia ją niska emisja ciepła,
  • istnieje możliwość wyboru różnego spektrum światła od barwy ciepłej (2500k) przez neutralną (4000k) po chłodną (6500k), dzięki czemu lampa CFL może być wykorzystywana na każdym etapie uprawy,
  • żarówki CFL charakteryzuje mała zależność świecenia od napięcia w sieci energetycznej,
  • do wyboru jest zróżnicowany zakres mocy żarówek od 55 do 250 W.

 

Lampa CFL najlepsza do małych pomieszczeń

 

Lampa CFL zazwyczaj wyposażona jest w żarówkę o mocy do 250 W (żarówka CFL). Ilość emitowanego światła oraz mała zdolność do nagrzewania się świetlówek to czynniki, które sprzyjają wykorzystaniu takiego oświetlenia w małych namiotach i boxach. Nawet wielogodzinne użytkowanie nie wpłynie na temperaturę w pomieszczeniu i nie zakłóci środowiska uprawy. Tego typu oświetlenie może być wykorzystane za etapie ukorzeniania, wzrostu młodych roślin, kwitnienia i owocowania.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >
Moc żarówki
więcej >

Cena