Lampy HPS 230V

Oświetlenie to jedna z podstawowych elementów, o które trzeba zadbać podczas organizowania domowej uprawy roślin. Światło jest niezbędne do fotosyntezy, a bez niej roślina nie będzie mogła się odżywiać i nie urośnie. Uprawy pod dachem, w boxach lub pomieszczeniach, w których dostęp światła jest ograniczony, wymaga sztucznego oświetlenia. Zapewnią je lampy HPS.

HPS, czyli sodowe lampy wyładowcze

HPS to wysokoprężne lampy sodowe i jedna z dwóch kategorii lamp określanych jako wyładowcze. Zasada działania tych lamp sprowadza się do przepuszczania prądu elektrycznego przez gaz zamknięty w szczelnej bańce. W wyniku tej czynności jarznik sodowy żarówki ulega rozgrzaniu. Wraz ze wzrostem temperatury emitowane światło nasila się i zmienia kolor na lekko pomarańczowy. Lampa HPS emituje światło w kolorze bardzo zbliżonym do naturalnego. Dzięki temu – obok lamp MH – zapewnia najlepsze warunki oświetleniowe do prowadzenia upraw. Dlatego też lampy HPS są najbardziej cenione przez w amatorów i profesjonalistów.

Zalety lamp sodowych HPS to przede wszystkim:

  • naturalny kolor światła, który stymuluje rozwój roślin,
  • szeroka rozpiętość mocy żarówek, od 70 do 1000 W,
  • różna wydajność świetlna,
  • energooszczędność,
  • optymalne spektrum barwy światła, z maksymalizacją koloru czerwonego i minimalizacją niebieskiego – gwarantujące najlepsze efekty podczas kwitnienia,
  • możliwość wyboru spektrum barwnego lampy HPS na kwitnienie, owocowanie lub opcji Dual na cały cykl życia rośliny.

Lampy HPS do małych i dużych upraw

Jedną z cech, jaka charakteryzuje wszystkie źródła światła jest moc. Jej dobór pozwala na zapewnienie komfortu świetlnego w pomieszczeniu o określonej kubaturze. Lampa HPS o mocy zaledwie 70 W zaspokoi potrzeby niewielkiej szafy uprawowej czy boxu. Do dużych szklarni czy pawilonów, w których prowadzi się hodowlę na długich stołach konieczne są lampy HPS o mocy nawet do 1000 W. Zazwyczaj łączy się też kilka takich źródeł światła, aby zapewnić oświetlenie o jednakowym natężeniu na całej powierzchni stołów.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >

Cena