Lampy MH

Rośliny do rozwoju potrzebują światła. Stanowi ono podstawowy składnik fotosyntezy, a w efekcie odpowiada za odżywianie i przemiany energetyczne w komórkach roślinnych. Hodowanie roślin ozdobnych lub użytkowych w miesiącach, w których dostęp do światła słonecznego jest ograniczony, wymaga wsparcia w postaci sztucznego oświetlenia. Zapewniają je lampy MH i żarówki Elektrox.

Oświetlenie do uprawy roślin - Electrox

Elektrox to marka doskonale znana wszystkim ogrodnikom, których pasjonują domowe uprawy roślin ozdobnych i użytkowych. Odpowiednio dobrane lampy MH zapewniają ilość światła niezbędną do prawidłowego rozwoju. Ponadto, sztuczne oświetlenie może też uzupełniać światło naturalne, a tym samym przedłużać okres przemian energetycznych i produkcji odżywczych. Przy takiej stymulacji rośliny rosną szybciej i rozwijają się intensywniej.

Lampy mh (metal halide) to specjalistyczne metalowe lampy halogenowe lub wyposażone w żarówki sodowe o określonej mocy. Do pracy lampy konieczny jest też zasilacz elektroniczny, który można kupić w zestawie lub samodzielnie. Tego typu oświetlenie zapewnia:

  • możliwość wyboru mocy żarówki w przedziale od 70 do 1000 W,
  • możliwość wyboru barwy światła przystosowanej do różnych okresów wegetacji,
  • zróżnicowaną wydajność świetlną lamp MH,
  • żarówki sodowe HPS i metalohalogenkowe MH,
  • standardowe gwinty typu E40.

Lampy Elektrox – energooszczędność i wysoka wydajność

Tym, co wyróżnia lampy MH Eletrox jest zastosowanie ceramicznego metalohalogenka zamiast tradycyjnego kwarcu. Dzięki tej innowacji oświetlenie jest bardzo wydajne, a jednocześnie nie potrzebuje dużych ilości energii. Wynika to z możliwości nagrzewania się ceramiki do bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu żarnik emituje więcej światła. Efektem są niższe koszty oświetlenia upraw, które często są prowadzone przez wiele miesięcy. Dodatkowym atutem lamp MH jest emisja światła o barwie bardzo zbliżonej do barwy światła naturalnego. Ma to korzystny wpływ na rozwój roślin w uprawach. Dedykowane ogrodnikom lampy MH Elektrox mają spektrum światła odpowiednie na ukorzenianie i fazę wzrostu oraz do roślin-matek.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >

Cena