Wentylowane

Odpowiednie oświetlenie powierzchni upraw roślin ozdobnych czy użytkowych zagwarantuje znacznie lepsze i wydajniejsze plony. Warunkiem jest uzyskanie jednolitego, rozproszonego światła na całej powierzchni stołów czy podłoża. Takiego światła nie gwarantują punktowe lampy i żarówki. Pomocą służą odbłyśniki wentylowane, czyli specjalne klosze Cool Tube z umiejętnością rozpraszania światła.

Odbłyśniki wentylowane do upraw ogrodniczych

Odbłyśnik jest elementem doskonale znanym wszystkim kierowcom, bowiem stanowi stałą część reflektora samochodowego. Dzięki niemu światło niewielkiej żarówki jest wychwytywane przez specjalną powierzchnię, a następnie z odbijane większą siłą. Dzięki temu nie tylko zwiększa się moc oświetlenia, ale też jest ono mniej skoncentrowane i bardziej równomierne. Odbłyśniki wentylowane z kolekcji Cool Tube są specjalnymi oprawami przystosowanymi do montażu z lampami HPS i MH o zróżnicowanej mocy. Do zalet takich elementów można zaliczyć:

  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów – szkła i aluminium,
  • wyposażenie w standardowy gwint oprawki typu e40, przystosowany do większości żarówek,
  • możliwość podłączenia układu chłodzącego, który obniża temperaturę wnętrza nagrzanego przez lampy,
  • możliwość stosowania zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach,
  • specjalny profil, który gwarantuje skuteczny i wydajny rozsył światła.

Eliminowanie ciepła i rozpraszanie światła

Nawet najsłabsza i najmniej rozgrzewająca się żarówka emituje ciepło, które może mieć zgubny skutek dla roślin. Jeśli jest ono skoncentrowane powoduje odparowywanie wody oraz zawartych w nich substancji odżywczych. To z kolei wpływa na przesuszenie gleby i osłabienie roślin. Odbłyśniki wentylowane Cool Tube skutecznie eliminują problem skupienia wiązki światła i ciepła. Dzięki rozproszeniu promieni pomieszczenie uprawowe oświetlone jest regularnie, a wszystkie rośliny mają takie same warunki rozwoju. Specjalne klosze różnią się parametrami i konstrukcją wnętrza, a także profilem czaszy. W wybranych modelach można też demontować część czaszy, aby przystosować odbłyśnik do konkretnych warunków pomieszczenia.

Pokaż na stronie:
  • Filtruj
Pokaż na stronie:

Filtry

Producenci
więcej >

Cena