Opis produktu

BioTabs - BACTREX jest to mieszanka ośmiu różnych bakterii glebowych, pleśni z rodzaju Trichoderma oraz kwasów humusowych. BACTREX pomaga w pozyskiwaniu energii z resztek korzeni roślinnych (martwe komórki korzenne, resztki organiczne). Zwiększa rozpuszczalność minerałów: fosforu, potasu i wapnia. Wiąże azot atmosferyczny i zwiększa dostępność nawozów do korzeni.


Produkty BioTabs są wolne od nasion chwastów i patogenów, nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie. Dopuszczone są do stosowania w uprawach ekologicznych (Rozporządzenie (WE) 834/2007) i są przyjazne dla środowiska. Jednym z najważniejszych grzybów glebowych, które dostarczamy jest grzyb mikoryza. Z natury, 85% roślin żyje w połączeniu z mikoryzą. Współpracuje ona z roślinami, skutecznie zwiększając zasięg korzeni. Prowadzi to do wzrostu zdolności absorpcji korzeni aż o 700%, dzięki czemu rośliny wchłaniają wodę i składniki odżywcze znacznie łatwiej. Często rośliny uprawiane są w dezynfekowanej glebie
lub w podłożu jałowym. Wtedy również brakuje przydatnych grzybni i bakterii glebowych wokół korzeni. Ten brak pomocników sprawia, że rośliny są bardzo wrażliwe i często narażone na niebezpieczeństwo. BioTabs oferuje rozwiązania tego problemu. Poprzez dodanie dużych ilości użytecznych grzybów glebowych i bakterii wzmacniasz swoje rośliny, które są o wiele bardziej odporne na stres, choroby, zakażenia czy susze. 

Opinie

Dodaj swoją opinię o produkcie

 

Z tym produktem kupiono również

Produkty powiązane